• GAP TURU 16-21 EYLÜL 2024

MEZAPOTAMYA GAP TURU

EDİRNE’DEN MEDENİYETİN DOĞDUĞU TOPRAKLARA YOLCULUK..

4 Gece 5 Gün

!!!ŞANLIURFA’DA AKŞAM YEMEKLİ SIRA GECESİ FİYATA DAHİL!!!

 

HAREKET TARİHİ  : 16 EYLÜL  2024  PAZARTESİ  SAAT: 17:00

HAREKET YERİ     : KİPA SHELL BENZİNLİK İSTASYONU YANI

KONAKLAMA        : 4 GECE 3*4* OTELLERDE KONAKLAMA

DÖNÜŞ              : 21 EYLÜL  2024  CUMARTESİ  GECESİ

ÜCRET               : 12.000  TL

 

PROGRAM

1-2.GÜN:EDİRNE-BOLU-AKSARAY-POZANTI-ADANA-GAZİANTEP

Gezimiz saat 17.00' da Edirne'den Kipa Shell Benzinlik Yanından Hareketimiz ile  başlar. İzmit – Adapazarı – Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz yolda Pozantı’da alınan serbest kahvaltının ardından(EXTRA), Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana üzerinden Güneydoğu’nun Paris’i olarak bilinen Gaziantep'e doğru çeviriyoruz.  İlk olarak öğlen yemeği (EXTRA) molası ile 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’te ilk durak noktamız Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra  Gaziantep Kalesi ve  ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’in en meşhur baklavalarından alışveriş yapma imkanı veriyoruz. Otelimize geçiyoruz, akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLAMA GAZİANTEP

 

3.GÜN: GÖBEKLİ TEPE -HARRAN – ŞANLIURFA -BALIKLIGÖL – HZ İBRAHİMİN MAKAMI – URFA ÇARŞILARI-ŞANLIURFA

Sabah kahvaltı sonrası ‘Peygamberler şehri’ Urfa’ya geçiyoruz.İlk olarak yaklaşık on iki bin yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin bilinen ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ ye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbeklitepe’ nin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri göreceğimiz yerler arasında ziyaretimiz ardından şehir merkezine varıyor ve ilk olarak Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamını ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrük Han’da vereceğimiz serbest molanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Belirtilen saatte  lobide buluşarak akşam  yemekli  Sıra Gecesine giderek   yöresel eğlenceye katılıyoruz.

KONAKLAMA ŞANLIURFA

 

 

GAP TURU

 

4.GÜN: DARA ANTİK KENTİ –BEYAZ SU- MİDYAT – KONUKEVİ MARDİN – DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI - KASIMİYE –MARDİN SOKAKLARI- ABBARA – PTT EVİ(ŞAHTANA EVİ)-MARDİN

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Güneydoğu Anadolu’nun Efes’i olarak anılan Dara Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Dünyada ilk kez burada ortaya çıkarılan Ezekiel (diriliş günü) törenlerinde yapılan üç bin kişilik toplu mezarın bulunduğu odaları, köylülerin evlerinin altında ortaya çıkan Osmanlı döneminde zindan olarak kullanılan devasa sarnıçları geziyoruz. Zerdüşti etkisinin Anadolu’da tek görüldüğü yer olan Dara Antik Kenti gezimiz sonrasında kurak arazi içerisinde Süryani köylerini görerek bir vahaya benzetilen Beyazsu bölgesinden geçerek öğle yemeğimizi yemek üzere Midyat’a varıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Midyat’ta Sıla, Ah Bir Bulut Olsam gibi dizilerin çekildiği konukevi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Süryani ustalar tarafından yıllar boyunca geliştirilmiş ve bir kültür halini almış Telkâri sanatının örneklerini görüp satın alabileceğimiz serbest zamanımız sonrasında Gezimizi tamamladıktan sonra bölge halkının ‘’Medeniyetin Başkenti Anadolu’nun Taş Kenti’’ olarak adlandırdığı Mardin’e varıyoruz. Otantik yapısıyla bizi karşılayan şehirde uzunca bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı gezimize başlıyoruz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrar Mardin merkeze dönüyoruz. Kasımiye Medresesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz Mezopotamya Ovasının görüntüsü sizleri büyüleyecek. Devamında şehir merkezine ulaşarak rehberimiz eşliğinde Mardin sokakları, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu Camii, Şehidiye Camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Mardin gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLAMA MARDİN

 

5.GÜN: DİYARBAKIR- ULU CAMİİ- CAHİT SITKI TARANCI EVİ-ON GÖZLÜ KÖPRÜ–MARDİN KAPI- DİYARBAKIR SURLARI – SİVEREK – BATIK ŞEHİR HALFETİ – TEKNE TURU-GAZİANTEP

 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Artukoğulları döneminden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır gezimize ilk 10 Gözlü Köprü ile başlıyoruz.Gezimize  İslam âleminin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulucami ile başlıyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğiniz bu güzel eseri gezdikten sonra “yaş otuz beş, yolun yarısı eder ” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evini ziyaret ediyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini görerek buradaki gezimizi sonlandırıyoruz. Panoramik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarında Mardin Kapıyı, Keçi Burcunu  görüyoruz. Serbest zamanımız ardından Siverek,Şanlıurfa  üzerinden ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek  (EKSTRA) Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Tekne turumuz sonrasında,aracımıza geçerek konaklayacağımız Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA GAZİANTEP

 

6.GÜN: GAZİANTEP-ADANA-AKSARAY-ANKARA-EDİRNE
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana gezimizde, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacak. Köprübaşında vereceğimiz mola sonrası Pozantlı,Aksaray,Ankara üzerinden  Edirne’ye hareket ediyoruz ..

Bir başka SEDAN TURİZM gezisinde buluşmak dileğiyle  ..

NOT :  

1- Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

2-REZERVASYON SIRASINDA TC KİMLİK NO  VE  7000 TL  ALINMAKTADIR.

*ZİRAAT BANKASI-VAKIFBANK-GARANTİ BANKASI KREDİ KARTLARINA PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT YAPILIR.

3-KALAN ÖDEMELER 3 GÜN KALA  OFİSİMİZE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR .

4- ZAMLARDAN DOLAYI TURLARIMIZ ANLIK OLARAK FİYAT FARKLILIĞI GÖSTEREBİLİR.

GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ ANLAYIŞA TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

 

GAP TURU

 

*MÜZE KARTI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN MÜZE KARTLARINI YANINDA BULUNDURMALARI  

 ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER                                   

*Ulaşım   *Tursab Guvencesi (Sedan Turizm Seyahat Acentası Guvencesi ile)                                                        

* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

*1618'Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Programda belirtilen şehir turları

*4 Gece Otel Konaklama

*Otellerde Açık Büfe veya set  Menü  4 Sabah Kahvaltısı
*Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği

* Şanlıurfa’da Akşam Yemekli Geleneksel Urfa Sıra Gecesi   

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı * Öğle Yemekleri   *Müze ve Ören Yeri Girişleri 

*Halfeti'de Tekne Turu  * Otellerde Ekstra Yiyecek- İçecek Harcamaları  * Şahsi Harcamalar

 

LÜTFEN OKUYUNUZ

1-Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.

2-Rezervasyon aşamasında ödeme için notlar kısmına bakınız.

3-Rezervasyon iptalleri son 15 iş gününe kadar yapılabilir.

4-Koltuk sözü verilmez.Yazılış sırası esas alınarak oturma düzeni yapılır.

5-Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.

6-Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.

7-Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

8-Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız gereken eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.

9-Hava muhalefeti ve mücbir sebepler nedeni ile yapılamayan turlarda olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.

10- Seyahat sırasında ve sonrasında unutulan,kaybolan ve çalınan eşyalardan SEDAN TURİZM sorumlu değildir.

11-Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SEDAN TURİZM  sorumlu değildir.

12-Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

13-Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.

14-Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

15-Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

16-Turu satın almış olan misafirlerimiz 15 maddelik kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur.

 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

GAP TURU 16-21 EYLÜL 2024

  • Marka: SEDAN TURİZM
  • Ürün Kodu: GAP TURU 16-21 EYLÜL 2024
  • Stok Durumu: Stokta var