• KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TİFLİS TURU 21-28 EYLÜL  2024

KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TİFLİS TURU

AYDER YAYLASI-TİFLİS-AMASYA

KONAKLAMA FARKIYLA

7 Gece 8 Gün

6 GECE HOTEL KONAKLAMALI

HAREKET TARİHİ  : 21 EYLÜL  2024  CUMARTESİ  SAAT: 20:00
HAREKET YERİ     : KİPA SHELL BENZİNLİK İSTASYONU YANI
KONAKLAMA       : 6 GECE 3*4* OTELLERDE KONAKLAMA
DÖNÜŞ             : 28 EYLÜL  2024  CUMARTESİ  GECESİ
ÜCRET              : 13.500  TL

Tur Hareket Noktaları;

20:00 Edirne Kipa Yanı Shell Benzin İstasyonu Önü

20:20 Havsa Dörtyol Işıklar

20:45 Babaeski Heykel

21:10 Lüleburgaz Otagar-Yaman Otel Önü

21:50 Çorlu Orion Alışveriş Merkezi Önü

22:30 Selimpaşa Metro Tesisleri

23:10 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü Altı)

23:30 Kavacık Otobüs Durağı (Anadolu Yakası)

 

1.GÜN:EDİRNE-İSTANBUL-İZMİT-BOLU-MERZİFON-ÇAKALLI

Saat 20:00 da Kipa Shell Benzinlikten hareketimiz ile İstanbul,İzmit ,Bolu,Merzifon üzerinden gerekli molalar verilerek Çakallıya ulaşıyoruz burada güzel bir sabah kahvaltısı molası (EXTRA) ardından

Samsun’a doğru hareket ediyoruz.


2.GÜN: SAMSUN-ORDU

Samsun’a ulaştığımız zaman 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 silah arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşını başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde İlk Adım Anıtı’nı görüyor ve Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuruna gidiyoruz ardından Amazon Parkını ve müzesini ziyaretimiz sonrası Çarşamba,Terme,Ünye üzerinden Ordu ya geçiyoruz akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (KONAKLAMA ORDU)


3.GÜN:ORDU- GİRESUN-TRABZON-RİZE- ZİLKALE- ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) KÖYÜ-POLOVİT ŞELALESİ-POKUT YAYLASI-FIRTINA DERESİ-AYDER YAYLASI

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından erken saatte yola çıkarak  Giresun,Trabzon,Rize  üzerinden Fırtına vadisine geçiyoruz burada alacağımız öğle yemeği sonrası bizleri bekleyen minübüslerimize geçerek  Zilkale'ye çıkıyoruz(EXTRA) burada göreceğimiz yerler arasında Dizilere konu olmuş Şenyuva (Çinçiva)Köyüne uğrayıp Tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale`yi ziyaret ediyoruz.Kale gezimizin ardından , bölgenin en güzel şelalelerinden biri Palovit Şelalesini ziyaret ederek  Pokut Yaylası gezip Ayder Yaylasına dönüyoruz konaklama ve akşam yemeği otelimizde.(KONAKLAMA AYDER YAYLASI)

 

4.GÜN: BATUM-MTSKHETA-TİFLİS

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından erken saatte yola çıkarak  Hopa üzerinden ilk olarak Sarp Sınır Kapısına varıyoruz  giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz ve Batum üzerinden ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkânımız oluyor. Ardından Tiflis’e dönüp Tiflis gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Kafkasların en büyük, Ortadoğu’nun 3. büyük katedrali olan Sameba Katedralini görüyoruz. Tiflis’e ismini veren Vakhtang Gargosali Heykeli, Kurucu David Heykeli, Rahibe Nino Heykeli ve Özgürlük Meydanını gördükten sonra Türklerin Azerilerin Ermenilerin ve Gürcülerin bir arada olduğu Jardan Caddesine geçiyoruz. Burada Kura Nehrinin etrafında tarihi rengârenk Tiflis evlerini, Osmanlı Dönemi Mescidi, Hamamı (eski sülfür banyosu) gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gürcü Ana Heykeli Tepesi’ne (Narikala Kalesi) çıkıyoruz. Buradan kentin en büyük 2. Kilisesi olan Borhami Kilisesi’ni ve Tiflis’i fotoğrafladıktan sonra Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam ediyoruz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Gürcü yemeklerinden oluşan özel bir menü ile Gürcü gecesi sizleri bekliyor. (Ekstra)(KONAKLAMA TİFLİS)


5.GÜN:GORİ-STALİN MÜZESİ-BATUM-HOPA

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Stalin'in doğduğu şehir Gori'ye hareket ediyoruz. Stalin Müzesi ve müzenin bahçesinde yer alan Stalin’in doğduğu ev ile beraber Stalin’in 1941 yılından sonra kullanmaya başladığı 83 ton ağırlığındaki pullman vagonu geziyoruz. Ardından Batum’a doğru yola çıkıyoruz Batum’a varışımıza takiben Gürcistan’ın üç Özerk bölgesinden olan Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi BatumideTarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Ermeni Kilisesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykeli'ni, Poseidon Anıtını, Astronomi Saati, Tiyatro Binasını, Batum Limanı'nı yeni oluşturulan yüzüyle göreceğiz. Şehir merkezinde panoramik olarak Chasha Tower, Batum Fener Kulesi, Aşk Heykeli (Ali ve Nino Heykeli), Alfabe Kulesi, Dönme Dolaplı Gökdelen, Ters Ev, Adalet Binası (Ters Süt Şişesi) görüyoruz. Yöresel yemeklerini  tadabilmek için yemek molası vereceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaparak alışveriş için vereceğimiz serbest zamanımız sonrası tekrar gümrüğe dönerek çıkış  işlemlerimiz ardından Hopa ‘daki otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  (KONAKLAMA HOPA)


6.GÜN: BORÇKA KARAGÖL-RİZE-UZUNGÖL- TRABZON AYASOFYA MÜZESİ-TELKARİ ALIŞVERİŞ MOLASI-ATATÜRK KÖŞKÜ-HAMSİKÖY-SÜMELA MANASTIRI-MAÇKA

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından erken saatte yola çıkarak  Hopa üzerinden ilk olarak Borçka’ya geçiyoruz.Karagöl turuna katılacak misafirlerimiz ile  Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz(EXTRA) Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz.Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir mola bizleri bekliyor. Borçka’ya dönüşümüzün ardından aracımıza geçerek ilk olarak Rize bezlerinin satış noktasında alışveriş molası veriyoruz molamız bitimi ile  Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz Uzungöl’de  serbest zaman sonrası Trabzon’a varıyoruz.Burada ilk olarak (Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u almasıyla Ayasofya kilisesi camiye çevrilmiş Cumhuriyet le birlikte müzeye dönüştürülmüş Rum Pontus Devleti nin en önemli ibadet ve eserlerinden olan Ayasofya Müzesini ziyaret ediyoruz).Trabzon’a has Telkari örneklerinin bulunduğu mağazayı ziyaret ediyoruz alışveriş için serbest zaman-Soğuksu mevkiinde olan Atatürk’ün 1934-1937 yıllarında iki kez kaldığı ve vasiyetinin bir kısmınıda burada yazdığı Atatürk Köşk’ünü ziyaret ettikten sonra Trabzon Maçka’ya doğru hareket ediyoruz burada vereceğimiz öğlen yemeği ve Hamsiköy sütlacının tadına bakarak  Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz.Karadağın eteklerinde kayaya  oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’na   hareket ediyoruz.1250 mt yükseklikte olan Sümela Manastırına doğru çıkıyoruz(EXTRA) Burası ziyaret edildikten sonra aşağıya otobüsümüzün yanına inerek  Giresun’a doğru yola çıkıyoruz .Konaklama ve akşam yemeği.(KONAKLAMA MAÇKA)


6.GÜN:GİRESUN-ORDU-SAMSUN-AMASYA

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından Ordu ya hareket ediyoruz  ilk olarak Boztepe ye çıkmak için telefirik e geçiyoruz Orduyu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz.Burada serbest zaman ve çay molası sonrasında fındık alışverişimizi yaptıktan sonra Ünye ye doğru yola çıkıyoruz burada öğlen yemeğimizi alıp tepeden Ünye’yi seyrederek çay kahve molamız ardından Samsun üzerinden devam ederek Amasya’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.(KONAKLAMA AMASYA)

 

7.GÜN: AMASYA- II. BEYAZİD KÜLLİYESİ, SAAT KULESİ, GÖK MEDRESE, MUMYALAR MÜZESİ, ARKEOLOJİ-ETNOGRAFYA MÜZESİ VE BURMA MİNARELİ CAMİİ-FERHAT İLE ŞİRİN-EDİRNE

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından Amasya şehir turu,Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, ilk olarak Amasya Kalesi’ni ve Kral Mezarları’nı yakından görüyoruz Amasya’yı ortadan ikiye bölen Yeşilırmak, gezimiz esnasında bizlerin yürüyüş rotasını belirleyen önemli bir unsur olacaktır. Bu zevkli yürüyüş boyunca II. Beyazid Külliyesi, Saat Kulesi, Gök Medrese, Mumyalar Müzesi, Arkeoloji-Etnografya Müzesi ve Burma Minareli Camii göreceğimiz başlıca yapıtlar olacaktır.Gezilerimiz sonrasında Roma Döneminde yapıldığı tahmin edilen, ancak halk arasında Ferhat ile Şirin efsanesinin kaynağı olarak kabul gören Su Kanalları’nı fotoğraflayarak Amasya’yı en ayrıntılı biçimde tanımış oluyoruz. Ardından Merzifon,Gümüşhacıköy,Gerede,İstanbul üzerinden Edirne’ye varış..

Bir başka SEDAN TURİZM gezisinde buluşmak dileğiyle ..

 

Uyarılar:

-1 Eylül 2019 Tarihinden İtibaren Batum'a Sadece Yeni Çipli Kimlikle Gerçekleşmektedir. Yeni Kimlik Kartı Ve Pasaport Haricinde Ehliyet Vb. Kartlar Ayrıca Yeni Kimlik Başvuru Esnasında Verilen Geçici Kimliklerle Geçiş Sağlanamamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Vizesiz Ve Pasaportsuz Geçebilmektedirler. 
-Yurt dışına çıkışta kullanılacak kimliklerin eskime (yıpranma / resim ile şahıs arasında ciddi fiziksel değişim meydana gelme vb.) durumlarından dolayı Batum`a girilememesinden Sedan Turizm sorumlu değildir.
-Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noterden onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Sadece anne veya baba ile seyahat edecek olsa da Muvafakatname almaları gerekecektir.
-Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir.
-Yurtdışından Türkiye'ye giriş yaparken eşya (alkol -sigara vb.) getirebilmek için güncel kota uygulaması baz alınır.
-Gürcistan'ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde ilaç kabul etmiyor. 
-Gürcistan bebekler, çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf  olması zorunludur.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER                                   

*Ulaşım   *Tursab Guvencesi (Sedan Turizm Seyahat Acentası Guvencesi ile)                                                        

* Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

*1618'Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Programda belirtilen şehir turları ve Milli Park Girişleri

*6 Gece Otel ve Yayla Otelinde Konaklama

*Otellerde Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
*Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*İlk Gün Sabah Kahvaltısı ve Dönüş Yolculuğunda Akşam Yemeği

* Öğle Yemekleri 

*Sümela Manastırı Minibüs Ücreti 

* Batum-Tiflis  Turu  Yurtdışı Çıkış Harcı  

*Rafting, ziplayn gb Aktivite Ücretleri

*Zilkale,Şenyuva(Çinçiva),Polovit.Pokut Yaylası ve Borçka Karagöl  Minibüs Ücretleri

*Boztepe Telefirik Ücretleri

*Tiflis Gürcü Gecesi Yemeği

*Müze ve Ören Yeri Girişleri    

* Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları


NOT :  

*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

*Gezi programında yazılı olan yerlerin bazılarının içine girilmeden, sadece önünde anlatım yapılıp devam edilecektir.

*REZERVASYON SIRASINDA TC KİMLİK NO  VE  KİŞİ BAŞI 7000 TL  KAPARO ALINMAKTADIR.

*KALAN ÖDEMELER 3 GÜN KALA  OFİSİMİZE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR .

*ZAMLARDAN DOLAYI TURLARIMIZ ANLIK OLARAK FİYAT FARKLILIĞI GÖSTEREBİLİR.

GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ ANLAYIŞA TEŞEKKÜR EDERİZ.

*MÜZE KARTI OLAN MİSAFİRLERİMİZİN MÜZE KARTLARINI YANINDA BULUNDURMALARI

 ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

LÜTFEN OKUYUNUZ

1-Turlarımıza ödeme yapılmadan kayıt alınmamaktadır.

2-Rezervasyon aşamasında ödeme için notlar kısmına bakınız.

3-Rezervasyon iptalleri son 15 iş gününe kadar yapılabilir.

4-Koltuk sözü verilmez.Yazılış sırası esas alınarak oturma düzeni yapılır.

5-Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.

6-Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.

7-Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

8-Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız gereken eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.

9-Hava muhalefeti ve mücbir sebepler nedeni ile yapılamayan turlarda olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.

10- Seyahat sırasında ve sonrasında unutulan,kaybolan ve çalınan eşyalardan SEDAN TURİZM sorumlu değildir.

11-Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden SEDAN TURİZM  sorumlu değildir.

12-Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.

13-Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.

14-Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

15-Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

16-Turu satın almış olan misafirlerimiz 15 maddelik kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TİFLİS TURU 21-28 EYLÜL 2024

  • Marka: SEDAN TURİZM
  • Ürün Kodu: KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TİFLİS TURU 21-28 EYLÜL 2024
  • Stok Durumu: Stokta var